• 09.02.15, 15:04
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

East Capital ostab Mustamäe Keskuse

East Capitali hallatav kinnisvarafond East Capital Baltic Property Fund II teatas, et on sõlminud kokkuleppe Tallinnasse ehitatava Mustamäe Keskuse ostmiseks.
Lepingu üksikasjad ei kuulu avaldamisele enne tehingu lõpuleviimist, teatas ettevõte.
East Capital Real Estate tegevjuhi Madis Raidma sõnul on tegu linna ühel tuiksoonel asuva keskusega, mis on atraktiivne investeering ja oluline lisa East Capitali kinnisvaraportfelli, mille maht Baltikumis on täna üle 300 miljoni euro, 250 000 ruutmeetri ja 500 üürniku. “Tegemist on uue kontseptsiooniga kaubanduskeskusega, kus on oluline rõhk meelelahutusel ja ajaveetmise võimalustel. Keskuse üheks olulisemaks tõmbenumbriks saab olema Baltikumi kõige uuem kobarkino,” lisas Raidma.
Mustamäe Keskuse juhatuse liikme Hannes Raagi sõnul muudab sõlmitud tehingu eriliseks fakt, et rahvusvaheline fond ostab kinnisvara, millel pole täna veel nurgakivigi. “Meie ülesanne on aasta lõpus uuele omanikule üle anda selge konkurentsieelisega kvaliteetselt ehitatud ostu- ja meelelahutuskeskus koos tugevate üürnikega. Oleme endas kindlad, kuna ehitustööd on graafikus ja 95% keskuse pindadest oli lepingutega kaetud juba 2014. aasta detsembris ehk aasta enne avamist,” kommenteeris Raag. Mustamäe Keskuse müüjaks on Eesti kapitalil põhinevad ettevõtted: ISA Investeeringud, Torres Holding ja Tallinna Tehnopark.
Tammsaare tee äärde, Sõpruse puiestee ja Mustamäe tee vahelisele alale rajatava Mustamäe Keskuse ehitustööd lõppevad detsembris 2015. Keskuse üldpind on kokku üle 21 000 ruutmeetri millest üüripind moodustab ca 13 500 ruutmeetrit. Keskuse olulisemateks üürnikeks on Rimi, läbi nelja korruse kõrguv Baltimaade moodsaim Apollo kobarkino ja raamatupood, spordiklubi MyFitness ning üle 2000 ruutmeetril asuvad söögikohad.
Tehingut nõustas ostja ehk East Capitali poolt advokaadibüroo Sorainen ning müüja poolt Eesti kapitalil põhinev finantsnõustamise ja investeeringute juhtimisega tegelev investeerimispanganduse ettevõte Redgate Capital ning advokaadibüroo Borenius.
Mustamäe Keskuse ehitajateks on OÜ Astlanda Ehitus ja Eventus Ehitus OÜ. Ehitust finantseerib Swedbank.
2012. aastal asutatud East Capital Baltic Property Fund II investeerib ärikinnisvarasse Balti riikides. Täna on fondil investeeringuid kõikides Balti riikide pealinnades – Tallinnas, Riias ja Vilniuses. Fond keskendub kinnisvarale parimates asukohtades, pikaajaliste üürnike ja jätkusuutlikke üüritingimustega. 

Seotud lood

Töökuulutused
  • 01.04.25, 15:01
Tallinna Linnavaraamet otsib haldusteenuste koordinaatorit
Kandideerimise tähtaeg 25.04.2025

Enimloetud

1
Suur lugu
  • 16.04.25, 13:33
Omad lähevad, võõrad tulevad. Kas Eesti hakkab muutuma Šveitsiks?
Anton Nikitin: Iga välismaal ostetud üürikorter on Eestis ostmata jäänud korter.
2
Uudised
  • 16.04.25, 09:26
Sirin Developmenti Eesti suurim arendus ehitatakse Vaelasse
3
Börsiuudised
  • 17.04.25, 11:53
Liven alustab Põhja-Tallinnas uue arendusega
4
Uudised
  • 16.04.25, 15:08
Milleks meile hoonete energiamärgised?
Leedu A++ energiaklassi hoone võib Eestis saada vabalt C-energiaklassi hinnangu.
5
Uudised
  • 16.04.25, 09:40
Vaata, kui mitme euro eest tehti elamispindade tehinguid üle Eesti
Graafikult selgub, kus ja kuidas see aastases võrdluses muutus.
6
Uudised
  • 17.04.25, 09:58
Mapri ehitab Peetrisse 3600-ruuduse autokeretööde hoone
Ehitustööde tellija on TKM Kinnisvara. Peetrisse kerkivad ka Amservi 12 000-ruudune esindus, rajajaks Capital Mill ning 9000-ruudune Mercedes-Benzi sõiduautode esindus, rajajaks Kaamos Kinnisvara.

Viimased uudised

Hetkel kuum

Eco Advice´i tegevjuht Anton Nikitin toob välja põnevad turuarengud.
Suur lugu
  • 16.04.25, 13:33
Omad lähevad, võõrad tulevad. Kas Eesti hakkab muutuma Šveitsiks?
Anton Nikitin: Iga välismaal ostetud üürikorter on Eestis ostmata jäänud korter.
Laopindadeturg vahetab käiku.
Uudised
  • 11.04.25, 06:30
Vaid julgetele ja tegusatele: laopindade turg asub tõusma
Laopindadeturg vahetab käiku: huvi kasvab, ettenägelikud investeerivad
Arco Vara kinnisvaraanalüütik Mihkel Eliste.
Uudised
  • 10.04.25, 07:00
Eluasemeturg siseneb vastuolulisse faasi
EURIBOR MUUDAB SUUNDA. Põhjalik graafik näitab müügipakkumiste arvu- ja hinnadünaamikat Eesti korteriturul perioodil 2022-2025
Invego juht Kristjan-Thor Vähi.
Uudised
  • 09.04.25, 06:45
Kristjan-Thor Vähi Portugalist: geopoliitiline olukord kindlasti osade ostjate huvi on mõjutanud
VAIKNE LAHKUMINE. Vaata, milline on näiteks Portugali arenduse tüüpilise Eesti päritolu kliendi profiil.
Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuht Janar Muttik.
Uudised
  • 14.04.25, 11:26
Everaus Kinnisvara kaasas miljon eurot
EKFL juhatuse aseesimees Ingvar Allekand.
Uudised
  • 11.04.25, 10:42
EKFL: kavandatav kinnisvara hindamiskorraldust muutev määrus teeb inimesest panga pantvangi
Raid & Ko tegevjuht Andree Raid.
Arvamused
  • 11.04.25, 10:50
Raid: karm konkurents korteriturul neelab suvise maksutõusu
Töökuulutused
  • 01.04.25, 15:01
Tallinna Linnavaraamet otsib haldusteenuste koordinaatorit

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele