Viimastel kuudel on täheldada aktiivsuse kasvu mitmetes väiksemates linnades- Pärnu ja Narva tehinguaktiivsuse kõrval taastuvad tasapisi ka Viljandi, Paide, Võru ja teiste väiksemate linnade turud.
„Me ei räägi suurtest hinnahüpetest või mitmekordistunud tehingutest, kuid teatav elavnemine on toimunud. On tähtis, et ka väikelinnades muutuks kinnisvara taas kaubeldavaks, sest materiaalne ja füüsiline vabadus liikuda teistesse piirkondadesse on kohaliku elu alustugesid,“ sõnas Pindi Kinnisvara analüütik Siim Simson.
„Arengud ka väiksemates linnades on järelmõju Eesti madalale tööpuudusele ja hoolimata suurest palgalõhest hakkavad inimesed üle-eestiliselt rohkem jalgu alla saama,“ ütles Simson. „Loodame, et see nii jääbki,“ lisas ta.
Seotud lood
1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahter ütles, et enam kui pooled kinnisvarakuulutused sisaldavad valeinfot – enim eksitakse pinna suuruse, ehitusmaterjali ja energiaklassi märkimisega.
Ilmus käsiraamat „Nõuanded koduostjale“, mis annab kodu ostmise protsessis praktilist nõu algusest lõpuni. Käsiraamatu autor on kinnisvarakonsultant ja koolitaja Tõnu Toompark.
Oktoobris langes Pindi Indeks 0,2% võrra, andes 17 Eesti suurema linna tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks 1060 eurot. Septembris oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1062 €/m².
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.