Riigireetur Herman Simmi pankrotihalduri
Toomas Saarma korraldatud oksjonil müüdi eile õhtul püstol CZ ja püstol Walther,
kaks jahipüssi jäi müümata.
Tšehhi püstol CZ koos viie salvega läks müüki alghinnaga 3500 krooni ning pakkujaid oli kolm, lõpphinnaks kujunes 12 000 krooni ehk paar tuhat rohkem kui poes; püstol Walther alghinnaga 3000 krooni müüdi ainsale soovijale, teatas "Aktuaalne kaamera".
Pakkumisel olid ka jahipüssid Toz-34 alghinnaga 5000 krooni ja Marocci alghinnaga 8000 krooni. Enampakkumisel sai osaleda ainult isik, kellel on Eestis kehtiv relvaluba. Kaks jahipüssi eile ostjais huvi ei äratanud, samuti on oksjonit ootamas Simmi mündikogu.
"Praegu on saavutatud kokkulepe need relvad müüki panna ja ilmselt peale seda, kui ühisvara on jagatud, lähevad müüki ka siis mündid ja muu vara," ütles Saarma. Herman Simmi (62) ja tema abikaasa Heete Simmi (54) ühisvara tuleb jagada, et oleks võimalik Herman Simmi osa realiseerida nõuete katteks.
Herman Simm vahistati Harju maakohtu loal 21. septembril 2008. Teda kahtlustati salastatud teabe ebaseaduslikus kogumises ja selle edastamises välisriigile. Süüdistusmaterjalidest selgus, et Simm edastas Vene välisluureteenistusele vähemalt 3000 salajast Eesti dokumenti, samuti sadu välisriikide ja rahvusvaheliste organisatsioonide salastatud dokumente.
Tänavu 25. veebruaril tunnistas Harju maakohus Herman Simmi süüdi riigireetmises ning asutusesisese teabe edastamises ja mõistis talle kokkuleppemenetluse tulemusena liitkaristuseks 12 aasta ja 6 kuu pikkuse vangistuse. Samuti mõisteti Simmilt välja kaitseministeeriumi esitatud tsiviilhagi kuriteoga tekitatud kahju osas 20,2 miljonit krooni.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.