Eesti suurima personaliotsingufirma
CV-Online omanikud otsustasid eestlaste asutatud ja nüüdseks edukaks
rahvusvaheliseks ettevõtteks kasvanud äri maha müüa.
CV-Online (CVO) on kümne aasta jooksul saanud ettevõte esindustega kuues riigis ja registreeritud kasutajatega üheksas. Kontsernist üle poole kuulub investeerimisfondidele, selle peakontor asub Budapestis ja firma juhib šotlane.
Eelmisel nädalal otsustasid investorid, et just nüüd on saabunud õige aeg oma aastatepikkune raha- ja ajainvesteering välja võtta ning edukalt ja jõuliselt kasvanud firma müüki panna.
Esimesele ettejuhtuvale firmat ei müüda"Kogu CV-Online saab müüdud!" kinnitas CVO Groupi nõukogu esimees John Dembitz Äripäevale.
"See ei ole kindlasti mingi äkiline otsus. Eks investeeringud tehti omal ajal ikka selle perspektiiviga, et need kunagi maha müüakse," rääkis CV-Online'i üks asutajatest ja nõukogu liige Jüri Kaljundi.
Dembitzi sõnul on internetiäri kogu maailmas viimaste aastate jooksul väga jõudsalt arenenud ning suurepärane investeering neile, kes sellega midagi tarka pihta hakata oskavad. Nii ei piisa CVO kosilaseks saamiseks vaid suurest rahapakist.
"Me ei müü oma äri esimesele ettejuhtuvale, kes kõige rohkem pakub, sest me hoolime väga ettevõtte tulevikust ja valime uut omanikku väga hoolikalt. Küsimuse all on ettevõtte ja selle töötajate saatus ja tulevik. Meie vastutame selle eest," rõhutas Dembitz, kelle sõnul tahetakse CVO-le leida tugev strateegiline partner, kellega sünergias tekiks veelgi rohkem turueeliseid ning potentsiaali.
Kui suure summa võrra CVO uuel omanikul kukrut kergendada tuleb, ei tahtnud Dembitz ennustada.
"Ma võin nimetada terve hulga erinevaid numbreid, aga lõpuks sõltub kõik ikkagi sellest, kui palju ollakse valmis maksma ja kas selle hinnaga ka nõus ollakse," sõnas ta, lisades, et firma väärtus selgub läbirääkimistelaua taga.
Online-äriringkondades on CVO turuväärtuseks pakutud orienteeruvalt 300 miljonit krooni. Eelmisel aastal oli firma käive 78 miljonit krooni.
GILD Bankers loodab suurt huviliste ringiCVO müüki hakkab nõustama investeerimispank GILD Bankers, kellele kuulub firmasse investeerinud LHV järglasena 18,7 protsenti ettevõttest. GILD Bankersi esindaja Tarmo Jüristo arvates on võimalike huviliste ring üsnagi suur, kuna tegemist on rahvusvahelise ettevõttega.
Kui ettevõte on mingil turul edukas, käib tal kogu aeg huvilisi ukse taga maad kuulamas, kas nad saaksid selle ära osta.
Tarmo Jüristo, GILD Bankersi esindaja "Kui ettevõtte on mingil turul edukas, käib tal kogu aeg huvilisi ukse taga maad kuulamas, et kas nad saaksid selle ära osta. Praegu me toome lihtsalt kõik võimalikud huvilised ühe laua taha ja anname kõikidele ühesuguse võimaluse teha oma pakkumine," ütles Jüristo. Eesmärgiks on võetud lõplike läbirääkimisteni jõuda veel sellel kevadel.
Ettevõtte müügi kiirus oleneb ostjatest "Aga tehing pole tehtud kunagi enne, kui tint on kuivanud. Ja see saab toimuda siis, kui kõik osapooled on kokkuleppele jõudnud," märkis Jüristo.
Dembitzi sõnul võib müük teoks saada väga kiiresti, kuid pole muidugi ka välistatud, et aega kulub eeldatust rohkem.
"Kõik sõltub sellest, kui suur on huviliste isu CVO omanikuks saada," ütles ta.
Kommentaarid
Priit Leito, Ekspress Grupi juhatuse esimees
Me ei ole ostjate seas. Meil on selles segmendis olemas üks toode - hyppelaud.ee - ja oleme tulemas ühe analoogse tootega.
Kuna meil on nüüd olemas sellised võimsad meediakanalid nagu Delfi ja muud veebivarad, siis on meil suur usk, et suudame läbi lüüa nendega.
CV-Online'i võimalikku hinda ei ole mul korrektne kommenteerida, kuna ma pole kursis tema finantstulemustega, kuid kindlasti on tegemist väärtusliku finantsvaraga. Neil on ju olemas ka tugevad leheküljed Lätis ja Leedus.
Ma ei usu ka, et ükski Eesti ettevõte CV Online'i ostaks, pigem mingi private equity firma. Ida-Euroopa internet on praegu väga moes. Usun, et kui seda näiteks mõnele Londoni väiksemale tegijale pakkuda, oleks too huvitatud.
Raivo Hein, endine CV Keskuse omanik
CV Keskus ja CV-Online on turu ilusasti kaheks ära jaganud ja elavad mõlemad tipp-topp, nii et kes ostab, saab väärt kauba.
Kuulujutud räägivad, et alla 20 miljoni euro ära anda ei taheta, kuid kahtlen, et nii kallilt läheb. See on natuke ülepingutatud hind, kui majandustulemusi vaadata.
Ise ma firma ostmisele pole mõelnud.
Kadri Johanson, CV Keskuse ärijuhtMeil on küll pakkumisi tehtud nii vanadele kui ka uutele omanikele, aga keegi pole väga huvi tundnud. Nende äri on muutunud ja nad pole enam ainult internetiportaal või traditsiooniline tööotsingufirma. Meie oleme igas riigis keskendunud online-poolele.
Kui nad ära ostaksime, oleks meil kuskil 80 protsenti turust käest, kuid jah, me ei ole huvi tundnud.
Mis on mis Suur osa CV-Online'ist kuulub välismaalastele
CV-Online loodi 1996. aastal traditsioonilise personaliotsingufirmana, asutajateks Jürgen Tamm, Jüri Kaljundi ja Randel Min.CV-Online'i suurim aktsionär on ühisfirma 3TS, mis on mitme riigi firmadest koosnev tehnoloogiasektori fond. 3TSile kuulub ligi kolmandik firmast.Suuruselt teine on GILD Bankers (18,7%).Kolmas on USA riskikapitalifond Dayson, mis on ka IT-hiiu Google'i aktsionär. Daysoni käes on 17%.Firma asutajatele Kaljundile, Tammele ja Minile kuulub kokku veel 17%. Grupi tegevjuhile Norrie Sinclairile kuulub alla 10%.Umbes 35% aktsionäridest on asutajaliikmed ja töötajaskond.Allikas: CVO
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.