Pärnus on müügis ümmarguselt 200 uuselamut,
peale selle sadakond uut elamut, mis on pandud müüki teist ringi ehk millest
loodetakse saada spekulatiivset tulu, enne kui turg päris kokku variseb. Ka on
müügis umbes 700 korterit.
“Seega võib ostja Pärnus valida kolmesaja ja enama uuselamu vahel,” võttis Pärnu kinnisvaraturu hetkeseisu kokku LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.
Olukord on hullumeelne, sest Pärnus ja Pärnumaal on korraga müügis tubli kolmandik kaubast, mis näiteks 2006. aastal müüdi aastaga. See on kinnisvaraarenduse buumi tagajärg, kirjutas Pärnu Postimees.
Korterite müügiturul on olukord drastiline. Jaanuarikuu lõpu seisuga on kinnisvaraanalüütikute arvamust mööda Pärnus müüki pandud ligikaudu 500 uut korterit, millele lisandub omakorda 200 korterit, mis vahetavad omanikku – mine võta kinni, kas spekulatiivsel eesmärgil, turu jahenemisest tingitud rahapuudusest, pangavõla maksmise raskustest või elukoha vahetuse tõttu.
Kui sellisel hulgal kaupa on “riiulitel” ostjaid ootamas, muutub müük aktiivseks ja ostusoove koguneb. Samal ajal ootavad ostjad turuhindade langemist ja müüjad kardavad seda. Tegu on omamoodi jahiga, kus tiiger on hüppevalmis, jahimees aga pelgab ainsa padruni märgist mööda lasta.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.