Nitroferti juhatuse liige Aleksei Nikolajev
ütles aripaev.ee-le, et uue aasta hinnatõusud kasvatavad kulusid 10
miljonite võrra ning tootmiskulude hüppeline tõus muudab küsitavaks tehase
edasise eksisteerimise.
„Hinnatõusu tõttu tuleb meil alanud aastal maksta sama koguse elektrienergia eest võrreldes 2007. aastaga 39 miljoni krooni võrra rohkem,“ ütles Nikolajev.
„Elektrienergia osakaal moodustab omahinnast 17,5%. Siinjuures on oluline, et 1. märtsist tõusevad järsult – 38% võrra – Põhivõrgu võrgutasud. Põhivõrk viitab uue metoodika rakendamisele,“ selgitas ettevõtte juht.
Nikolajev rääkis, et lisaks kõigele tuleb, energiahindade tõusust põhjustatuna maksta võrreldes möödunud aastaga kümneid miljoneid kroone teenuste ja materjalide tarnijatele.
„Tootmiskulude hüppeline tõus muudab küsitavaks tehase edasise eksisteerimise, sest ca 90% toodangust müüme me ekspordina. Maailmaturul on paljude ettevõtete analoogne toodang ning seal pole meil väljavaateid müügihindade dikteerimiseks,“ ütles Nikolajev.
"Pöördusime 18. detsembril 2007. a kirjalikult majandus- ja kommunikatsiooniministri ning rahandusministri poole palvega pidurdada nii suurt elektrienergia hinna tõusu Nitroferti kui suurtarbija jaoks (tarbime ca 5% Eestis realiseeritavast elektrienergiast) ning maksu- ja tolliameti poole aktsiisivabastuse taotlusega," rääkis Nikolajev. Ministrid ning maksu- ja tolliamet pole veel Nitrofertile vastanud ning ettevõte on äraootaval seisukohal. Nitrofert kui suurtarbija on sõlminud Eesti Energiaga elektrivarustuse lepingu, kuid soodustusi ettevõttele rakendatud ei ole.
"Teistes ELi riikides ja Venemaal pole sellistel suurettevõtetel üldse aktsiisimaksu ning samuti kehtivad neile riigipoolsed soodustused," ütles Aleksei Nikolajev.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.