• 24.04.07, 08:57
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Akende hinnad aina tõusevad

Toorklaasi ja muude aknatarvikute hinnatõusu tõttu niigi kallinenud akende hind tõuseb mais mitmes firmas jälle, uus hinnatõus on ootamas teisel poolaastal.
PVC-akende tootja Fasal Eesti ASi tootmisjuht Mikk-Jaan Mikk sõnas, et iga koorem on eelmisest kallim, klaasi hind tõusid mullu umbes 20% ja nüüd samuti 10%, lisaks kallinesid sulused. "Väljamüügihinda eriti tõsta ei anna," lisas ta.
Haapsalu akna- ja uksetehase tootmisdirektor Peeter Sarv rääkis Äripäevale, et sügisel tõusid neil akende hinnad 25%. Et märtsist tõusid just suluste hinnad, on hinnakiri on muutmisel. "Uusi hindu veel ei tea," lisas ta. Tõusnud on ka raamide juures kasutatava alumiiniumi hind.
Viljandi Aken ja Uks ASi aknadivisjoni juht Veiko Põldsaar lausus, et märtsis tõusid hinnad lepingulistele partneritele 7% ja klaasi hind on tõusmas veelgi. "On räägitud tavalise toorklaasi hinna kuni 45% tõusust," rääkis ta. Ka neil pole uusi hindu veel tehtud.
Suurima aknatootja ASi Glaskek Tallinna esinduse juht Ingvar Kadastu sõnas, et neil on uued hinnad just koostamisel, tõus selgub mai alguseks. "Tooraine hind tõuseb," põhjendas ta.
Tartumaa aknatootja Klaasproff OÜ omanik Rain Kaljuste rääkis, et klaasi hind on tõusnud eelmisest suvest järk-järgult 4-6 korda. Kallinenud on ka tööjõud. "Toome klaasi Aasiast, Venemaalt, Euroopast," jätkas ta. Eriti on tõusnud selektiivklaasi hind, mis enamasti läheb klaaspakettakendesse.
Kuna konkurents on tugev, siis akende hindasid pole Klaasiproff saanud samas taktis tõsta. "Raskeks läheb, suvi on suhteliselt tume maa," tõdes Kaljuste.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.11.24, 08:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele