Väikelinnas tegutsevad noored investorid ostsid aastaga kolm üürikorterit
Investorid Eliis Mets ja Alex Talisainen on aktiivse töö ja kõrge säästumääraga ehitanud endale viimase aastaga märkimisväärse portfelli, kust leiab nii Kuressaare ja Tallinna kinnisvara, Balti börsi aktsiaid, kui ka erinevaid laene ja võlakirju.
Investorid Eliis Mets ja Alex Talisainen jagavad oma investeerimisteekonda ka blogi kujul. Foto: Liis Treimann
„Oleme oma portfelli üles ehitanud pigem rahavoo suunas,“ räägib Talisainen. Eelmisel aastal jõuti esmakordselt neljakohalise passiivse sissetulekuni kuus. "Me omavahel kodus teeme nalja, et meil on justkui kolmas pereliige, kes toob ühe palga majja, aga keda päriselt ei eksisteeri," näitlikustab Mets.
Lume sulamine viib müüja ja ostja vahelise unise põrnitsemise ning toob tahes-tahtmata aktiivsuse – liiatigi pikas plaanis kinnisvara kallineb pidevalt niikuinii. Vaata, milliseid näpunäiteid LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing jagab alanud aastaks eluasemeturul ja kui palju tuleb tegelikult hinda langetada.
Et kinnisvaraturg tõmbab kokku ja aastatagusest sagimisest on alles vaid mälestus, on laialt teada - liiati tundub allakäik alanud aastal süvenevat. Aga mida saaks teha olukorra parandamiseks? Kolm valdkonna eksperti vastavad kolmele küsimusele.
Kui veel oktoobris-novembris võis erinevatel kinnisvaraturuga seotud üritustel kui ka meediaväljaannetes täheldada, et mitmete turuosaliste silmis oli kõik lähituleviku vaates endiselt suhteliselt positiivsete väljavaadetega, siis detsembrist on hirm nahavahele pugenud ka kõige paadunumatel optimistidel. Kuid - ilma paanikata - mida pakub alanud aaasta, sellest kirjutab Arco Vara kutseline hindaja ja kinnisvaraekspert Mihkel Eliste.
Kui eramajade omanikud on üsna teadlikud puuraukudega maakütte eeliste suhtes, siis kortermajade elanike ning ühistuliikmete seas võib veel kohata kahtlevat seisukohta.