Pikaajalise üüri puhul oleme elanud kuldsel ajal, sest palju aastaid oli Eestis kinnisvarainvestoril võimalik saada kahekohalist tootlusnumbrit. Need ajad on nüüdseks läbi, kuid ka praegused üüritootlused on suurriikidega võrreldes endiselt väga head.
- Kinnisvarainvestor Karin Vinkel leiab, et kinnisvaraturg on muutunud ja eelnevat ei ole mõtet taga nutta. Foto: Liis Treimann
"Kui vaadata Euroopas ringi, siis seni, kuni Baltikum pole Šveits, jääb siinkandis pikaajalise üürimise tootlus alati suuremaks, kui see on näiteks Londonis ja muudes suurlinnades," rääkis portaali kv.ee juht Tarvo Teslon
Äripäeva raadiosaates "Investor Toomase tund".
"See tuleneb lihtsalt sellest, et väikeriike peetakse riskantsemaks ja suur raha, mis tahab väiksemat riski, siia suurelt ei investeeri," nentis Teslon. Tema sõnul on praegu Tallinna kinnisvaraturul tekkinud olukord, kus korterite hinnad tõusevad ja üürihinnad alanevad, ajutine nähtus. Kui järele jõuab uusarenduste ehitustempo ja turismi avanemise tõttu läheb suur hulk kortereid taas tagasi lühiajalise majutuse turule, siis kerkivad ka pikaajalise üüri hinnad ja suureneb investorile oluline tootlus.
"Ärme jääme taga nutma seda õnneratast, mis meil enne veeres!" sõnas ta.
Kuula saadet siit:
Kõrge üüritootluse ajad enam tagasi ei tule
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.