Selle asemel, et Brüsselit kiruda, tuleb hakata Eesti elamufondi süsteemselt energiasäästlikumaks tegema. Lahenduse pakub Joonas Laks arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Joonas Laks. Foto: Zuzu Izmailova
Elame pöördelisel ajal, kus senised tõekspidamised pööratakse paljuski pea peale. Enam ei ole iseenesest mõistetav, et inimeste tööpäevad kestavad kaksteist tundi, isegi mitte kaheksa tundi – hea, kui üldse kontorisse ilmutakse. Ka ei päde enam reegel “mida rohkem, seda uhkem”, sest lõpuks ometi hakkab ühiskonna teadvusesse jõudma Pythagorase, Newtoni, Kolumbuse ja 20. sajandi kosmosemissioonide sõnum – maa on ümmargune kera ehk tal pole küll otsa ega äärt, aga tal on piirid ning tema maht ei ole lõpmatu.
Seotud lood
Kas ehitada puidust või betoonist kvartalit, ei ole vahet, kui püsitakse piisava süsinikujalajälje piires, märkis Rohetiigri ehituse teekaardi peatoimetaja Pärtel-Peeter Pere.
Kui eramajade omanikud on üsna teadlikud puuraukudega maakütte eeliste suhtes, siis kortermajade elanike ning ühistuliikmete seas võib veel kohata kahtlevat seisukohta.