Me saadame gaasi tarbimise eest Venemaale tohutuid summasid. Õnneks on meie võimuses seda muuta, kirjutab Scandium Kinnisvara juhatuse liige Kalle Aron.
- Scandium Kinnisvara juhatuse liige Kalle Aron Foto: Erakogu
Üürikinnisvara omanikuna saadan ma igal kuul tahtevastaselt tuhandeid eurosid Putini poole teele, nii nagu paljud teisedki Eestis, Baltikumis ja kogu Euroopas. Seda seetõttu, et mitu minu ja äripartnerite omanduses olevat hoonet on gaasiküttel. Aastaid tagasi tehtud otsus maksab iga päevaga aina karmimalt kätte nii raha sihtriigi, kõrgete kulude kui ka kehva keskkonnamõju näol. Kuigi suure rohefännina oleksin niigi motiveeritud, et gaasikatel lõplikult mõne alternatiivse lahenduse vastu vahetada (õhk-vesi soojuspump, miks mitte kombineeritult päikesepaneelidega), on viimane kulbitäis tõrva meepotis jabur olukord, kus ühelt poolt toetan sadade eurodega Ukrainat, Punast Risti ja Pagulasabi, kuid tuhandetega – aasta lõikes kümnete tuhandetega – Venemaad.
Seotud lood
Kinnisvaraarendaja Scandium üks asutaja ja juhatuse liige Kalle Aron rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, kuidas kinnisvaraettevõtted saavad lõpetada sõltuvuse Vene gaasist.
Kinnisvaraarenduse peamine probleem on ehitushinna pretsedenditult kiire kasv, millest võitjaid praegu ei paistagi, leiab Scandiumi partner ja juhatuse liige Kalle Aron. See ei ole aga arendaja ainus mure.
Kuidas paistab lõppenud majandusaasta ja selle valguses uus aasta kinnisvaraarendaja vaatepunktist? Scandium Kinnisvara juhatuse liige Kalle Aron hindas olukorda, vaatas tagasi möödunud aastale ja prognoosis lähiaja võimalikke arengusuundi.
Kui eramajade omanikud on üsna teadlikud puuraukudega maakütte eeliste suhtes, siis kortermajade elanike ning ühistuliikmete seas võib veel kohata kahtlevat seisukohta.