„Raekoja platsis kella all!“ kõlas vanal heal ajal vist kõige levinum kokkusaamise kokkulepe. Tänapäeval eelistatakse pigem kohtuda südalinnast eemal, kusagil, kuhu pääseb mugavalt ühistranspordiga või kuhu saab hõlpsasti auto parkida. Kella all kohtutakse ehk tõesti vaid jõuluturgu külastades.
- Meie tilluke, peaaegu anatoomilise südame kujuga linnasüda on minetamas oma tähtsust kohalike elanike elupaigana, Foto: Andras Kralla
Fakt on see, et Tallinna vanalinn – mis on läbi aegade olnud ka linna kese, südalinn ja linna süda –, jääb aina tühjemaks ning muutub ajapikku pigem kaubandus- ja meelelahutuskeskuseks (peamiselt turistidele ja linnakülastajatele) kui elukohaks. Vanalinna kinnisvara ostmine või üürimine käib enamikule üle jõu ja lisaks kulukusele on see asukohana ka lihtsalt ebamugav (parkimisraskused, öine lärm ja melu, tänavakuritegevus, ebamugav jalgratturile, koeraomanikule ja lastega perele jne). Ka vanalinna baarid-pubid-restoranid ei ole kohalike elanike seas enam nii populaarsed kui varem – vaid mõned sajad meetrid eemal saab ju kõhu (või pea!) märksa odavamalt täis. Terve linn on täis eri rahvaste kööke, eri kultuurivimkaga söögi- ja joogikohti, kuhu ligipääs on nii autoga kui jalgsi oluliselt mugavam.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.