Veebruaris anti Eesti elanikele eluasemelaene kokku 168 miljoni euro eest. Seda on 2 miljonit eurot rohkem kui eelneval kuul ja 46 miljonit eurot rohkem kui eelmisel aastal samal ajal, teatas Eesti Pank.
Pea 40% kasvanud laenumahu juures tasub tähele panna, et eelmise aasta veebruaris oli kodulaenuturg ka tõelises languses, kosudes hilissuvel märkimisväärselt.
Eestlased on Baltimaade julgeimad laenuvõtjad: nende neljandas kvartalis võetud laenusummale jääb lätlaste oma alla üle kahe korra ning leedulaste oma enam kui veerandi võrra, selgub Bigbanki Balti riikide kodulaenuportfellide võrdlusest.
Rekordilise detsembriga võrreldes langes kodulaenulepingute arv jaanuaris 23% võrra, kuid uusi laenutaotlusi anti sisse koguni 82% rohkem, selgub Bigbanki laenuportfelli analüüsist.
Eesti kinnisvaraturg on olnud 2024. aastal suhteliselt rahulik. Septembri seisuga on eluasemelaenude jäägi kasv aastaga olnud 7%. Eluasemelaenude uue müügi kasv on aasta esimese üheksa kuuga olnud aga 12%, kirjutab Swedbanki eluasemelaenude valdkonnajuht Anne Pärgma.
Kevadkoristuse traditsioon ulatub sajandite taha. Enne moodsaid kütte- ja ventilatsioonisüsteeme oli kevad ainus võimalus puhastada kodu talvel kogunenud tolmust ja tahmast. Paljudes kultuurides sümboliseerib suurpuhastus ka uut algust ja värsket peatükki.