Miniladudes hoiavad oma kraami väikefirmade kõrval ka eraisikud – jalgratastest riieteni ja vinüülplaatidest erootiliste fotodeni –, paljudele tuleb aga uudisena, et võla katteks võib laopidaja nende kraami oksjonile anda.
- Inimestel on elu majanduslikus mõttes raskemaks läinud – nii arvab kohtutäitur Risto Sepp viimase kuu jooksul järsult kasvanud võlgade tõttu. Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia / Scanpix
Harjumaa kohtutäitur Risto Sepp rääkis Delovõje Vedomostile, et eraoksjonite arv on tublisti kasvanud. “Eesti elanikud müüvad järjest enam oma kinnisvara enampakkumisel. Mõned inimesed paluvad võlgade tasumiseks müüa oma auto, korteri või arvuti,” rääkis Sepp. Oksjonile tuleb kraami ka miniladude pidajatelt ning Sepa sõnul on selliste juhtumite arv oluliselt suurenenud.
Sepp arutleb, et kuigi võib olla võimalus, et kohtutäituri poole pöörduvad laofirmad on lihtsalt lõpuks oma õigustest teada saanud, siis tema poole pöörduvad just need ettevõtted, kellega ta on juba koostööd teinud ja kes teavad oma õigustest juba ammu.
“Jääb variant, et tavainimestel on elu majanduslikus mõttes lihtsalt raskemaks muutunud,” leidis ta. “Ja mittevajalikud asjad, mis sa oled hoiule pannud, on esimene asi, mille pealt hakkad säästma.”
Sepp selgitab, mis edasi saama hakkab.
Mis toimub praegu eraomandi võlgade katteks peetavate oksjonitega?
Seotud lood
Lisaks Peetris asuvale 350 minilaole plaanib Everaus Kinnisvara järgmise aasta kevadel avada Haabersti ja Õismäe piiril veel 400 miniladu suurusega 2 kuni 20 m².
Minilaod on nähtus, mis Eestis aina harjumuspärasemaks muutub. Kadumas on niiskete ja ebaturvaliste keldri- ja garaažibokside aeg. Miniladu ei ole koht, kuhu viia ebavajalikke asju, vaid vastupidi – seal hoitakse olulisi asju, mis vajavad turvalist ja sooja hoiustamist. Paljud meist ei ole aga kunagi mõelnud, millistes olukordades võiks minilaost abi olla. Siin on 7 olukorda, millal sinagi võiksid miniladu kasutada.
Okupatsiooniaegsed garaažiboksid tõusevad aina rohkem hinda - neid järjest lammutatakse, samas saab neile anda uusi funktsioone vaat et kuni nutiladudeni välja.
Läti investeerimisfirma Merito Partners kaasab raha, et luua üle Baltikumi massiivne väikeladude võrgustik, kuhu kuuluks vähemalt 10 000 laoruumi.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.