Käesolev aasta pakub erakordseid elukondliku kinnisvara ostuvõimalusi
Koduostjal on nüüd enam võimalusi läbirääkida, nõuda rohkemat ja täpsemat infot. Erainvestoril tasub nüüd osta teatud kinnisvara kindlates piirkondades ja samas kindlatest elamutest üldse hoiduda, tõdeb LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing.
LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing peab käesolevat aastat erakordseid võimalusi pakkuvaks. Foto: Andras Kralla
Varsti juba esimest kvartalit lõpetaval aastal 2023 vaatab vastu reljeefne ja vastuolulisi signaalne andev kinnisvaraturg. Ühelt poolt kostub ohkimist ja hädaldamist, et kõik on mokas ja üldse hukas ehk laadis "rindeteateid paanikaosakonnast".
Väga tõenäoliselt uusi laopindasid ei ole enam võimalik ehitada ega üürida samade hindadega kui paar aastat tagasi. Lähiajal valmivaid laopindu on turule alles jäänud vähe. Kinnisvaraeksperdid jagavad teavet, mis alanud aastal laopindade vallas ees ootab.
Kui väiksed laopinnad on nõutud, siis suurte pindade puhul on turul üsna vaikne. Logistika jaoks mõeldud ladude osas aga päringuid ei tule üldse, sest kliendid püsivad senistel pindadel.
Alanud aastal laopinade turul üüripäringud järjest sagenevad. Stock-office´i segment on Eestis saavutanud ajalooliselt madala vakantsuse taseme 2,7%. Kõrged ehitushinnad kütavad defitsiiti takka. Kinnisvaraeksperdid selgitavad, mida laopindade turul nõutakse ning mida edasi oodata.
Pärnusse rannapromeraadi äärde alustas LVM Kinnisvara roheliste väliruumidega elukorteritega villa ehitust. Villa suletud netopind on 700 m². Arhitektuurse tellimuse täitsid arhitektid Hardi Lehemaa ja Helle-Ann Urgard arhitektuuribüroost Pind.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.