Lisaks erilisele missioonitundele, mis ajaloolisi hooneid rekonstrueerima õhutab, on kinnisvaraomanikul vaja selleks ka palju vaba raha, räägib Tallinna kultuurikatla finants- ja müügijuht Ivar Veerus.
- Ivar Veerus Foto: Tallinna kultuurikatel
Kinnisvarauudised.ee küsimustele vastab Ivar Veerus, kes tutvustab Tallinna kultuurikatla rekonstrueerimist Äripäeva kinnisvarakonverentsil.
ÄRIPÜEVA KINNISVARAKONVERENTS 2017
Millal on rahaliselt kasulik vana hoonet rekonstrueerida?
Omanikul peab vana hoone rekonstrueerimise puhul olema mingi eriline missioon ja… Palju vaba raha. Väga hea näide on Eesti mõisad. Vähesed on majanduslikult kasumlikud, kuid “suurte kuludega” on saavutatud unikaalseid ja suursuguseid tulemusi.
Mille poolest erineb loomeettevõttest loomeettevõttest üürnik tavalisest äripinna üürnikust?
Ei erinegi eriti. Üürnik peab üüri tasuma ja seda meie loovüürnikud ka teeavad. Loomeettevõtjast üürnikud otsivad erilisi nn “kiiksuga” pindu ja on mõnikord nõus ka kõrgemate üüritasudega.
Katlas asuvad loomeettevõtted moodustasid oma pindade haldamiseks ja katlaga suhtlemiseks ühise haldusüksuse, millega suhtlemine on olnud väga sujuv. Senise kogemuse põhjal võib mainida, et loovettevõtted on katla pidevalt muutuva keskkonnaga keskkonnaga väga hästi kohanenud ning lisavad oma igapäevase kohalolekuga positiivset energiat.
Milliseid erisoove on ette tulnud loomeettevõttest üürnikul?
Enamus erisoove realiseerisid firmad enda tellitud sisekujundusprojekti kaudu. Lõpptulemus sai eriline ja kohandatud spetsiaalselt loov- ja koostööle. Üle 10 väiksema ettevõtte ühendav Kultuurikatla üürnike konsortsium on teineteisele tööd pakkudes saavutanud märkimisväärselt häid majandustulemusi, seda kõike ainult sünergia arvelt!
Loe Tallinna kultuurikatlast lähemalt
siit.
Seotud lood
Millega ja miks paistab silma Tallinna Laste Turvakeskuse uus hoone Tondil, sellest räägivad maja autorid, Kontsept Arhitektuuribüroo arhitekt/partnerid Kaidi Põder ja Margo Koppel, büroo Sirkel & Mall arhitekt Marit Aripmann ja hoone tellinud Tallinna Linnavaraameti arhitekt Katre Jõgeva.