• 11.12.12, 10:25
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

220 Energia: meie turuosa ületab kõik ootused

220 Energia juhatuse liige Marko Allikson ütles, et 2013. aasta jaanuarist müüb ettevõte ligi 13 000 Eesti erinevas paigas ja nende turuosa on hinnanguliselt ca 2%.
"Seda on isegi rohkem kui me planeerisime saada esimese kogu tegevusaasta jooksul ning kordi rohkem kui me eeldasime jaanuari alguseks," tõdes Allikson.
Ta märkis, et ettevõte on klientidele usalduse eest tänulik ja nad teevad endast kõik oleneva, et klientide tehtud valik tõestaks enda õigsust. "Meie klientide lemmikvalik oli kindlasti börsihinnaga pakett, mida pakume jätkuvalt ning kliendid, kes ei jõudnud meiega lepingut sõlmida, saavad täna juba sõlmida lepinguid elektrimüügi algusega 1.veebruarist," sõnas Allikson.
220 Energia kavatseb jätkuvalt oma edasises strateegias hoida kõige efektiivsema elektrimüüja profiil –  ei kuluta suuri summasid telereklaamidele ega pea üleval suurt administratsiooni. "Me jagame odavamate müügi ja arvelduskanalite kasutamisest saadavat säästu klientidega – hinnad on odavamad jätkuvalt igakuise ettemaksuga klientidele. Muudatuste osas kavatseme parandada oma klienditeeninduse poolt – eelkõige telefonikõnedele vastamist. Uute klientideni jõudmiseks planeerime lihtsustada edaspidi ka lepingute tegemist, et ka need, kel pole ID kaardi autentimise võimalust, saaksid saada meie klientideks," kirjeldas Allikson, kuidas nad plaanivad uuel aastal kliente juurde saada ja turuosa kasvatada.
220 Energia OÜ põhiosalus kuulub Marko Alliksonile, Peeter-Jass Pikale ja Priit Mikelsaarele. Vähemusosanik on Soome ettevõte 220 Energia Oy.
Allikson, Peeter Pikk ja Mikelsaar asutasid konsultatsioone pakkuva energiakaubandusettevõtte Baltic Energy Partners OÜ 2008. aastal. Hiljem liitus firma omanikeringi Urmas Sõõrumaa.
Aastail 2002–05 töötas Allikson Eesti Energia juhatuse liikmena, kus tema peamised vastutusvaldkonnad olid klienditeenindus, energiakaubandus ning Estlinki projekti käivitamine. Eelnevalt nõustas Allikson energeetikaettevõtteid rahvusvahelises konsultatsioonifirmas McKinsey & Co.
Alliksoni ja Pika lahkumine Eesti Energiast ajendas riigifirma nõukogu tellima advokaadibüroolt eksperthinnangut, kuidas paremini kaitsta strateegilist infot. Ajendiks oli see, et vahepeal Eesti Energia nõukogu juhtinud ettevõtja Urmas Sõõrumaa hakkas ise Eesti Energiaga konkureerima ning palkama Eesti Energia spetsialiste enda firmasse tööle.
Alliksonil oli pärast Eesti Energiast lahkumist keelatud kindlal ajaperioodil töötamine Eesti Energia konkurendi juures. Sel keeluperioodil töötas ta aga Sõõrumaa kinnisvarafirmas Rotermann Grupp, kust hiljem liikus edasi BEN Energy juhi kohale.
Suvel 2010 müüs Allikson osaluse OÜs Baltic Energy Services ja asus tööle Venemaa üheks mõjuvõimsamaks naftamagnaadiks peetava Gennadi Timtšenko äriimpeeriumis Gunvor International.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.03.25, 16:06
Kastani Kolmnurk – Tartu kaasaegseim ärihoone
Tartu kesklinna piirile, Kastani ja Võru tänava ristmikule, kerkib silmapaistev viiekorruseline büroohoone Kastani Kolmnurk, kus on võimalus endale uus kodu leida vaid valitud Tartu ettevõtetel. Tegemist on tõelise pilgupüüdjaga, mille iga detail on põhjalikult läbi mõeldud – funktsionaalsus, mugavus ja kaasaegsus on ühendatud kolmnurkse disaini ja tumeda klaasfassaadiga.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 11.03.25, 16:06
Kastani Kolmnurk – Tartu kaasaegseim ärihoone
2
Uudised
  • 14.03.25, 06:45
Elukondlikul järelturul hakkab tehingute arv langema
Kodu omamist investeeringuks pidada ei saa, kuna investeering peaks kapitali kasvatama. Küll aga on kodu ostmisel selge säästmise ehk kapitali säilitamise funktsioon.
3
Uudised
  • 14.03.25, 10:24
Aastalõpu ostušokk hoiab korteriturgu lõksus
Uuri lisatud graafikut, mis avab ülevaatlikult Tallinna korteriomandite tehingustruktuuri viimase 18 aasta jooksul.
4
Uudised
  • 07.03.25, 10:50
Eluasemeturg tõmbub pingesse - 4 eksperti jagavad juhiseid
Korja üles: soovitused arendajale, maaklerile, ostjale ja müüjale. Vaata - just niipalju kallineb uus eluase alates 1. juulist
5
Uudised
  • 14.03.25, 13:30
Laur: kellelgi pole lihtne hinda tõsta, aga hind tõuseb
6
Uudised
  • 14.03.25, 12:33
Linnahalli ala arendamisse tuleks kaasata ka eraettevõtted
Unistus avatud merest: Ahtri tänavalt ja Mere puiesteelt peaks saama mere äärde kõndida kinnisilmi.

Viimased uudised

Uudised
  • 14.03.25, 17:00
Üle poolte eestlaste säästud on inflatsiooni eest kaitsmata
Uudised
  • 14.03.25, 16:11
Vaid veerand noortest elab pangalaenuga ostetud kodus
Uudised
  • 14.03.25, 13:30
Laur: kellelgi pole lihtne hinda tõsta, aga hind tõuseb
Uudised
  • 14.03.25, 13:01
Euroopa kinnisvaraturul jõujooned vahetuvad
Uudised
  • 14.03.25, 12:48
Riigiarhitekti konkurss nurjus, jätkub sihtotsing
Maa- ja Ruumiameti peadirektor avab olukorda põhjalikult
Uudised
  • 14.03.25, 12:33
Linnahalli ala arendamisse tuleks kaasata ka eraettevõtted
Unistus avatud merest: Ahtri tänavalt ja Mere puiesteelt peaks saama mere äärde kõndida kinnisilmi.
Uudised
  • 14.03.25, 10:24
Aastalõpu ostušokk hoiab korteriturgu lõksus
Uuri lisatud graafikut, mis avab ülevaatlikult Tallinna korteriomandite tehingustruktuuri viimase 18 aasta jooksul.
Uudised
  • 14.03.25, 09:00
Kas praegune turg soosib kodu ostmist või üürimist?

Hetkel kuum

Uus Maa partner ja juhatuse liige Mika Sucksdorff kutsub üles tõsisele mõttetööle.
Uudised
  • 07.03.25, 10:50
Eluasemeturg tõmbub pingesse - 4 eksperti jagavad juhiseid
Korja üles: soovitused arendajale, maaklerile, ostjale ja müüjale. Vaata - just niipalju kallineb uus eluase alates 1. juulist
Sąvaržėlė ärikeskus peaks valmima käesoleva aasta lõpuks (Foto: UAB Kvartals).
Uudised
  • 12.03.25, 10:46
Investor, saadaval on 10 miljoni eest võlakirju intressiga 8%
Mida enam linna ääre poole, seda rohkem neid on.
Uudised
  • 11.03.25, 15:09
Tallinna uute elupindade turul laiub 3 aasta laojääk
Kinnisvaranalüütik Tõnu Toompark.
Uudised
  • 14.03.25, 06:45
Elukondlikul järelturul hakkab tehingute arv langema
Kodu omamist investeeringuks pidada ei saa, kuna investeering peaks kapitali kasvatama. Küll aga on kodu ostmisel selge säästmise ehk kapitali säilitamise funktsioon.
Maa- ja Ruumiameti peadirektor Kati Tamtik ja Maa- ja Ruumiameti digiteenuste teenistuse direktor Taavi Jakobson.
Saated
  • 06.03.25, 13:00
Mereäärset arendust ei saa edaspidi maha müüa mitu korda
Arendaja ja arhitekt kaotavad infomonopoli
Bonava Eesti tegevjuht Taavi Soorm
Saated
  • 10.03.25, 15:02
Üürituru peamine probleem on kinnisvara omamise usk
Soorm arendajatele: enda turundus tuleb läbi mõelda ja kõik silindrid tööle panna! Siin on juttu ka arendaja vastutusest, linnaruumist ja arhitektuurist
Ehitusvead, kehv kvaliteet ja planeerimisvead võivad muuta elu- või töökeskkonna ebamugavaks ja isegi ohtlikuks, nendib Foruse kinnisvara jätkusuutlikkuse juht Jaanika Veldre.
Uudised
  • 12.03.25, 11:07
Jätkusuutlik kinnisvara on tulevikukindel investeering
Siin on hoonete süsiniku jalajälje tegevuskava 3 etappi
Tartu kesklinna piiril asuv 5-korruseline büroohoone on tõeline pilgupüüdja ning läbimõeldud igas detailis. Ärihoone disaini põhieesmärk on ühendada funktsionaalsus, mugavus ning kaasaegsus, läbi kolmnurkse disaini ja tumeda klaasfassaadi. Hoone ette on planeeritud silmapaistev ja funktsionaalne esiväljak, kus on võimalik kolleegidega aega veeta või vabas õhus koosolekuid pidada.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.03.25, 16:06
Kastani Kolmnurk – Tartu kaasaegseim ärihoone

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele