Iraan ei lase lääneriikidel sanktsioonidega oma rahvuslikke huve kahjustada ja võib Hormuzi väina sulgeda, ütles Iraani parlamendisaadik Heshmatollah Falahatpisheh telekanalile Press TV.
Iraanil on õigus väin sulgeda, mille kaudu liigub 20% maailmaturul kaubeldavast naftast ja USA teab, et ei suuda selleni viivaid arenguid kontrollida, ütles Falahatpisheh, vahendas agentuur Bloomberg.
ELi välisministrid otsustasid täna alates juunist keelustada Iraani nafta impordi, 1. maist naftakeemia toodete impordi ning külmutada keskpanga varad, et survestada riiki oma tuumaprogrammist loobuma.
Detsembri lõpus karmistas sanktsioone ka USA.
„Teheran ei kavatse naeratades taluda, kui riigi huvid kannatavad,“ ütles eile parlamendisaadik Alaeddin Boroujerdi, kes juhib rahvuslikku julgeoleku ja välispoliitika komiteed.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tartu kesklinna piirile, Kastani ja Võru tänava ristmikule, kerkib silmapaistev viiekorruseline büroohoone Kastani Kolmnurk, kus on võimalus endale uus kodu leida vaid valitud Tartu ettevõtetel. Tegemist on tõelise pilgupüüdjaga, mille iga detail on põhjalikult läbi mõeldud – funktsionaalsus, mugavus ja kaasaegsus on ühendatud kolmnurkse disaini ja tumeda klaasfassaadiga.