19aastane lätlanna ostis üle miljoni lati
eest kolm korterit Riias ilma pangalaenu võtmata.
Eelmise aasta oktoobris ostis Agnese Liepina ühe korteri 282 000 lati (6,3 miljonit krooni) ja teise korteri 362 000 lati (8,1 miljonit krooni) eest, vahendas BBN. Selle aasta jaanuaris ostis noor naine veel kolmanda korteri 424 000 lati (9,5 miljonit krooni) eest. Kokku maksis ta korterite eest 1,07 miljonit latti (ligi 24 miljonit krooni).
Kõik kolm korterit asuvad renoveeritud majas A. Pumpura tänaval.
Kinnisturegistrist selgub, et nende ostude jaoks ei ole võetud ühtegi pangalaenu. Läti lehe Dienas Bizness andmetel ei ole Liepina ühegi miljonäri sugulane, samuti ei kuulu ta mõne ettevõtte juhtkonda. Naine ei ole ka abielus.
A. Pumpura majas on kokku 16 korterit. Kortereid müünud kinnisvaraarendusfirma SIA Marno J andemetel on tegu esmakordse juhtumiga, kus nii noor klient on ostnud kortereid ilma laenuta.
Läti maksuametil ei ole seaduste järgi õigust kommenteerida juhtumit. Selliseid tehinguid siiski kontrollitakse ja vaadatakse, kas need ostud lähevad kokku inimese sissetulekutega.
"Seda juhtub: ostjad võivad olla nii vanaemad kui ka teismelised. Raske on öelda, kust nii suur summa võeti, siin on võimalikud mitu stsenaariumi ning praegu on ebaselge, kes on selliste tehingute puhul tõeline võitja," ütles kinnisettevõtte Latio esindaja Edgars Sins.
Kinnisvaraettevõtte Balsts juht Aigars Zarins ütles, et selliseid tehinguid tuleb käsitleda pigem erandina. Samas usub ta, et ajapikku on neid inimesi aina rohkem, kes ostavad kinnisvara ilma laenu võtmata.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kui sa veel ei tea, millest koosneb sinu ettevõtte jalajälg, siis nüüd on paras aeg selgust saada. Praktiline ja personaalne koolitus aitab sul seda teha.