• 14.11.06, 15:47
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eestis alustab esimene õigusabikulude kindlustuse pakkuja

Tänasest alustab Eesti turul õigusabikulude kindlustuse pakkumisega Euroopa suurim õigusabikulude kindlustusandja D.A.S, teatas firma.
ettevõtte andmetel on tegu esimene taolise teenuse pakkujaga Balti riikides. D.A.S. Õigusabikulude Kindlustuse AS teenused on mõeldud eraisikute ja väikeettevõtete õiguslike huvide teostamiseks kolmandate isikute vastu, kes on tihtipeale majanduslikult tugevamad vastased. D.A.S. kannab õiguslike huvide teostamise kulud. Esmalt hakatakse õigusabikulude kindlustust pakkuma sõidukiomanikele ja –juhtidele.
Õigusabikulude kindlustuse juhtmõtteks on „Taavet Koljati vastu”. Tegemist on Eestis uue kindlustusteenusega, mis erinevalt muudest kindlustusliikidest võimaldab esitada omapoolseid nõudeid kolmandate isikute vastu. Näiteks olukorras, kus liiklusõnnetuse tagajärjel tekib kannatanul probleeme õnnetuse põhjustaja või tema kindlustusandjaga - seda nii õnnetuste puhul Eestis kui ka välismaal töö- või puhkuserisidel olles. Õigusabikulude kindlustus abistab kindlustatut nõuete esitamisel ja õiguslike huvide kaitsmisel ning võtab enda kanda vajaliku õigusabi kulu.
D.A.S.i juhatuse liikme Ilona Kuberi sõnul on uus kindlustusliik suunatud eeskätt
eraisikutele ja väikeettevõtjatele. “Näiteks Saksamaal omab õigusabikulude kindlustuse lepingut ca 43% perekondadest,“ tõi Kuber välja kindlustuse populaarsuse Euroopas.
Sõidukiomanike ja –juhtide õigusabikulude kindlustus pakub ulatuslikku kindlustuskaitset mitte ainult vara- ja isikukahju hüvitamise nõuete esitamisel, vaid ka õiguslike huvide teostamisel, mis tulenevad lepingulistest vaidlustest näiteks liisinguettevõttega, autoremonditöökojaga, liiklus- või kaskokindlustusandjaga ning kaitseb ka kriminaal- või väärteoõigusega seotud vaidlustes. Nimetatud teenustele lisandub kliendi õigusnõustamine sõiduki ja liikluse valdkonnas. Õigusabikulude kindlustuse keskmine aastamakse eraisikule on 861 krooni.
„Kavatseme kindlustusteenuseid müüa eelkõige oma müügiesindajate võrgu kaudu ning avada piirkondlikke müügiesindusi kõikjal Eestis,“ kinnitas Kuber. Kuber lisas, et D.A.S.il on plaanis laiendada oma kindlustustoodete valikut. „Tulevikus on plaanis pakkuda õigusabikindlustust ka töö- ja perekonnaõigusega seotud valdkondades,” tutvustas Kuber D.A.S.i tulevikuplaane Eestis.
D.A.S. Õigusabikulude Kindlustuse AS-i nõugkogu esimees Peeter Wiegand tõstab esile õigusabikulude kindlustuse ja D.A.S. Grupi uue ettevõtte alustamise tähenduse: „Õigusabikulude kindlustus tagab osapooltele õiguslikes vaidlustes võrdsed võimalused, sõltumata sellest, milline on osapoolte majanduslik olukord. Seega täidab õigusabikulude kindlustus olulist õigus- ja sotsiaalpoliitilist ülesannet,“ kinnitas Wiegand. Ta lisas, et seadusandluse muutumine mahukamaks, järjest keerulisemad kohtuasjad ning suurenevad õigusabikulud muudavad õigusabikulude kindlustuse üha olulisemaks. „Ma olen kindel, et D.A.S. abistab oma Eesti kliente sama edukalt, kui teised 15 D.A.S.i ettevõtet Euroopas,“ lisas Wiegand.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.01.25, 16:32
Kui suur on su ettevõtte süsiniku jalajälg? Mõõda ära!
Kui sa veel ei tea, millest koosneb sinu ettevõtte jalajälg, siis nüüd on paras aeg selgust saada. Praktiline ja personaalne koolitus aitab sul seda teha.

Enimloetud

1
Uudised
  • 04.02.25, 12:37
Fausto sai Fahle 14-korruselisele büroohoonele ehitusloa
Arhitekt Margit Aule kirjeldab hoonet arhitektuursest aspektist. Ehituseks läheb sel aastal
2
  • ST
Sisuturundus
  • 23.01.25, 12:25
Dubai kinnisvara turg peibutab endiselt investoreid
3
Uudised
  • 29.01.25, 06:00
Valmistu muutma hoone otstarvet või hääbu - ärikinnisvara saab uue näo
SUUR LUGU. Ärikinnisvaraturg vahetab hoogsalt käiku. Investor hoia silmad lahti
4
Uudised
  • 31.01.25, 13:20
Arendajate 4 kvartali käibemiljonäride TOP: miljoniklubi kasvas
Numbrid on kõnekad ja võrdluspilt suisa paradoksaalselt reljeefne
5
  • ST
Sisuturundus
  • 20.01.25, 08:00
Ekspert: kuidas närilistest ja olmekahjuritest lõplikult lahti saada?
6
Uudised
  • 04.02.25, 11:22
Tallinna korteritehingute hinnad on tehingustruktuuri nägu
Vaata graafikut, kuidas on tehingutestruktuur muutunud aastatel 2023-2024

Viimased uudised

Uudised
  • 05.02.25, 06:00
Riigiarhitekt, arendajatel ja arhitektidel on Sulle kindlad soovitused
SUUR LUGU. Karm kriitka ja 3 konkreetset ning õpetlikku soovitust turuosalistelt
Uudised
  • 04.02.25, 15:03
Gross Viljandi 30-miljonilisest spaast: ma sellest suurt kasumit ei usu
Grossi spaa ehitab Viljandisse Nordecon
Uudised
  • 04.02.25, 14:23
Millega arvestada välismaale kinnisvara laenuga ostmisel?
Uudised
  • 04.02.25, 14:12
Tahad osta kinnisvara välismaal? Arvesta nende asjaoludega
Uudised
  • 04.02.25, 12:37
Fausto sai Fahle 14-korruselisele büroohoonele ehitusloa
Arhitekt Margit Aule kirjeldab hoonet arhitektuursest aspektist. Ehituseks läheb sel aastal
Uudised
  • 04.02.25, 11:54
Pealinna eluasemete jaanuari tehingute arv paisus 1/3 võrra
Uudised
  • 04.02.25, 11:33
Tänavu ületab eluaseme hinnatõus inflatsioonimäära
Vaata, kuidas läks lõppenud II poolaasta Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas.
Uudised
  • 04.02.25, 11:22
Tallinna korteritehingute hinnad on tehingustruktuuri nägu
Vaata graafikut, kuidas on tehingutestruktuur muutunud aastatel 2023-2024

Hetkel kuum

Uut arendada on ikka tore - valmides see särab ja läigib. Kuid kõik möödub. Arendaja, kas oled valmis ka hoone otstarvet muutma? Kas selle võimaluse sinna sisse üldse planeerisid?
Uudised
  • 29.01.25, 06:00
Valmistu muutma hoone otstarvet või hääbu - ärikinnisvara saab uue näo
SUUR LUGU. Ärikinnisvaraturg vahetab hoogsalt käiku. Investor hoia silmad lahti
Raha tahab tuulutamist, see paneb rattad käima.
Uudised
  • 31.01.25, 13:20
Arendajate 4 kvartali käibemiljonäride TOP: miljoniklubi kasvas
Numbrid on kõnekad ja võrdluspilt suisa paradoksaalselt reljeefne
Ärikinnisvara halduse ekspert Janek Hintsov.
Uudised
  • 30.01.25, 06:30
AI toob kinnisvarahaldusse ja -korrashoidu rea muutusi
P113 tervisemaja projekteeris arhitektuuribüroo PLUSS (Foto: Hepsor).
Uudised
  • 30.01.25, 14:41
Hepsori tervisemaja üüripinadest on vaba veel 20%
Hoone pea 4000 ruudust on väljaüüritud 80%. Vaata galeriid
SIRIN Developmenti tegevjuhi Laurynas Kuzavas vaatab tulevikku (Foto: SIRIN Development).
Uudised
  • 28.01.25, 06:00
Magus investoriamps: laopindade nõudlus alles hakkab kasvama
Kas oled valmis? Raharattad hakkavad pöörlema: kõigepealt Baltikum, sihikul on Poola
Bigbank peaökonomist Raul Eamets.
Uudised
  • 31.01.25, 11:22
Rõõmustage - intresside langetus tuleb kiirem
1,7%-1,8% tase ei ole enam kaugel.
Liveni 10,5% rohevõlakirjad noteeriti Tallinna börsil eelmise aasta mais. Pildil paremalt teine Liveni tegevjuht Andero Laur.
Börsiuudised
  • 30.01.25, 12:12
Liveni hoovõtt enne tõusu
Dubai kinnisvara turg peibutab endiselt investoreid
  • ST
Sisuturundus
  • 23.01.25, 12:25
Dubai kinnisvara turg peibutab endiselt investoreid

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele