Põhjamaise tunnetusega Kalaranna Kvartal on unikaalne mereäärne elupiirkond Tallinna vanalinna ja kesklinna piiril, mis on juba praegu koduks paljudele inimestele. Kvartal, mille moodustab hetkel 8 valminud maja üheskoos uuendatud rannapromenaadiga. Kuue hektarilise kvartali südameks on mahukas väljak, kus saab juba praegu nautida nii välikohvikuid kui ka erinevaid kultuurisündmusi.
Esmakordne dialoog mere ja linna vahel
Kalaranna tn 8 asuvale kinnistule valmib käimasoleva ehitusetapi käigus veel 4 maja, kokku 146 eluruumi ja 4 äripinda. Mitmekülgne ja arhitektuuriliselt linnaruumi rikastav
Kalaranna Kvartal, mida arendab Pro Kapital, on olnud kahtlemata üks silmapaistvamaid linnakvartaleid, mis esmakordselt avas kesklinnas dialoogi mere ja linna vahel. Mereäärsest linnakvartalist on kujunenud juba tänaseks tänu oma asukohale lõimpunkt nii Kalaranna praegustele elanikele kui ka külastajatele ning seda näitab jätkuvalt kõrge huvi nii kvartali kodude kui äripindade vastu.
Kalaranna Kvartal oli juba algselt planeeritud ehitada mitmes etapis. Kokku ehitatakse 12 äripindadega kortermaja. Majad on nelja- ja viiekorruselised. Fassaadiviimistlus on erineva tooni ja struktuuriga – kasutatakse looduskivi, puitu, alumiinium-komposiitplaati ning tellist. Esimese ehitusetapiga arendati välja 8 maja ning maa-alune parkla 385 parkimiskohaga. Järgneva ehk käimasoleva ehitusetapi lõpuks arendataksegi välja 4 maja ning maa-alune parkla ligi 60 parkimiskohaga.
Kalaranna Kvartal on tuntud ka oma promenaadi poolest, mis moodustab osa pikemast Tallinna rannapromenaadist. Promenaad on mõnus jalutamiseks, lisaks loob võimaluse pikemaks peatumiseks ning mereääre nautimiseks ka juba valminud mänguväljak.
Vaheldusrikas elu mererannas
Ligi dekaadi jagu küpsenud Kalaranna Kvartal on sündinud koostöös arhitektidega Mihkel Tüür ja Ott Kadarik (Kadarik Tüür Arhitektid) ning maastikuarhitektideks on Maarja Tüür ning Kerttu Kõll (Sfäär Planeeringud). Kodude sisearhitektiks on Galina Burnakova.
„Kalaranna tn 8 on uuel tasemel ruumikvaliteedile panustav asum, mis toob kesklinnaliku tiheduse otse mereranda. Veepiiri lähedale paigutatud ohtrate rõdude ja suurte akendega majadest avanevad vaated nii linna suunalt merele kui mere suunalt Tallinna kilukarbisiluetile. Vanalinnalikult pool-korrapäratu struktuuriga kvartal kätkeb enda südames tuulte eest kaitstud elavat linnaväljakut, mis moodustab koos kvartalit ümbritseva promenaadi-, ranna- ja ajaloolise kalasadama-alaga ühtse, sidusa, inimsõbraliku jalakäiguala. Kalarannast, mis juba tühermaana linlastele armastatud puhkekohta pakkus, on edasi arendatud mugav, polüfunktsionaalne, mitmekesise haljastusega, kõigi vanusegruppidega arvestav rekreatsiooniala, kust ei puudu liivarand, spordirajatised ja eriilmelised võimalused avalikus ruumis istuda,“ sedastab Ott Kadarik.
Keskkond, mis sümboliseerib vabadust
Koduaknast paistev UNESCO maailmapärandisse kuuluv vanalinn üheskoos tema tornide ja siluetiga on vaid üks põhjustest, miks Kalaranna asukoht on niivõrd eksklusiivne ja hinnatud.
Lähedusse jäävad lisaks Kultuurikatel, Lennusadam, Noblessneri Valukoda, kus toimuvad aastaringselt erinevad kultuurisündmused. Lisaks lai valik suurepäraseid restorane, kohvikuid, pagariärisid, kõik vaid jalutuskäigu kaugusel. Kõik see ilma suurema mürata, kui merekohin välja arvata. Olles juba praegu Tallinna ihaldatuim asukoht, kasvatab Kalaranna Kvartal enda väärtust jätkuvalt.
Ajal, mil üha enam hinnatakse vabadust, mida ka autota liiklemine pakub, saab öelda, et just Kalaranna Kvartal asub kohas, mis seda vabadust veelgi enam inimestele võimaldab. Kalaranna Kvartali asukoht teeb sõiduautost loobumise loomulikuks valikuks.
Hommikune meri, õhtune meri. Päiksetõus, päikseloojang. Vaikne meri, tormine meri. Mere äärde minemine ei ole enam ettevõtmine omaette, see saab osaks sinu igapäevaelust ja rütmist. Sa elad koos oma naabriga, milleks on meri, kui vabaduse sümbol ja loomulikult elad sa koos mere tuhande näoga.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.