1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul on Viimsist saanud keskklassi mikrorajoon.
- Jõukamad vaatavad nüüd kortereid rohkem linnapoole, märgib Vahter. Foto: Raul Mee
Martin Vahteri kinnitusel oli Viimsi üheksakümnendatel selgelt eliidi pesa ja tollased hinnad olid vähestele kättesaadavad. “Praegu maksab korteri ruutmeeter kaasaegses majas Viimsis 1300-1400 eurot. Uute korterite ruutmeeter jääb 1600-1700 euro juurde ning see on märksa odavam kui näiteks samaväärsete puhul Lasnamäel,” rääkis Vahter ja lisas, et statistiliselt on Lasnamäe keskmine ruutmeetri hind tänu suurele vanade korterite arvule Viimsist endiselt veidi soodsam.
“Viimsisse on kümnekonna aastaga rajatud pea tuhat uut korterit, tekkis ülepakkumine ja hinnalangus. Viimsi infrastruktuur ei pidanud massilisele arendamisele vastu, tekkisid ummikud, polnud piisavalt kohti, kus käia ja olla ning lapsi hoida ja piirkonna maine käis alla. Jõukamad vaatavad nüüd kortereid rohkem linnapoole, näiteks Kadrioru palju kõneaineks olnud Reidi tee piirkonda nii Tivoli kui ka kohe naabruses oleva Rannapargi uusarendustesse,” ütles Vahter.
“Samas hakkab ka Viimsi pudelikael vaikselt lahenema – rajatud on kaubanduskeskused, koolid, sadamad ja vabaajaveetmise võimalused ning Reidi tee annab lootust ka liikluse parenemiseks,” ütles Vahter ja lisas, et suuruse poolest võiks Viimsi olla linn, ületades praegu elanike arvult nii Viljandit, Rakveret, Võrut kui Valgat.
Martin Vahteri sõnul on uued Viimsi korterid üldiselt hea kvaliteediga ja nende järgi on nõudlus. “Viimsi jääb alati roheliseks ja populaarseks Tallinna äärelinnaks ning pigem on sealsed korterid praegu alahinnatud,” ütles Vahter.
Seotud lood
Kui eramajade omanikud on üsna teadlikud puuraukudega maakütte eeliste suhtes, siis kortermajade elanike ning ühistuliikmete seas võib veel kohata kahtlevat seisukohta.