Edukaim kinnisvarabüroo kasvas eelmisel aastal mühinal ja maksis dividende, kuid kardab, et suurt kasvu selleks aastaks enam ei jätku, vahendab Äripäev.
- Uus Maa juht Jaanus Laugus märgib, et eelmisel aastal oli turul optimismi rohkem. Foto: Eiko Kink
Eesti suurim kinnisvarabüroo Uus Maa on oma esikohta
Äripäeva kinnisvarabüroode TOPis möödunud aasta tulemustega tugevalt kinnitanud. Ettevõte kasvatas eelmisel aastal käivet 16 protsenti, ületades kolme miljoni euro piiri. Kasum oli neil 2015. aastal ligi 750 000 eurot ja omanikele maksti üle 260 000 euro dividende.
Aastaaruandes selgitab juhtkond, et kinnisvaraturg oli möödunud aastal stabiilne, kuid aktiivne, ja käibe kasvatamisele aitasid kaasa suur tarbimine, töötuse vähenemine ja elanikkonna kõrge kindlustunne. „Kuigi majandusseis on kohati keeruline, oli ettevõttel siiski võimalik ellu viia oma plaanid ja suurendada käivet kõigis valdkondades, kus tegutseme,“ seisis aruandes.
Pigem märgid hinnalangusest
Tänavu tahab Uus Maa käivet kasvatada 20 protsenti, kuid firma juht Jaanus Laugus kahtles, kas selleni jõutakse. „Võib-olla pigem 10protsendine kasv on aktsepteeritav,“ ütles Laugus. „Turg on suhteliselt stabiilseks muutunud ja pigem võime näha, et mõnes segmendis on paigalseis või väike hinnalangus. Pankade laenuaktiivsus ei ole ka kõige kõrgemal, et nad toetaksid turuaktiivsust. Eelmisel aastal oli optimismi rohkem, praegu on rohkem rahulikumat meelt,“ ütles ta.
Pindi Kinnisvara, mis oli Äripäeva kinnisvarabüroode TOPis mullu käibe poolest teisel kohal, kasvatas aastaga käivet pisut üle 10 protsendi, 2,8 miljonile eurole. Kasum jõudis vähem kui 90 000 eurolt 200 000 euro lähedale. Ettevõte ise hindab eelmist aastat äriliselt tagasihoidlikuks, sest käivet küll kasvatati, kuid turu üldist kasvutrendi arvestades oleksid võinud minna veel paremini.
Pikemat analüüsi kinnisvaraettevõtete majandusaasta aruannete kohta loe
Äripäevast.
Autor: Kristel Härma, Äripäev
Seotud lood
Kui eramajade omanikud on üsna teadlikud puuraukudega maakütte eeliste suhtes, siis kortermajade elanike ning ühistuliikmete seas võib veel kohata kahtlevat seisukohta.