Oktoobris oli indeks 1,9% madalamal kui septembris, kuid võrreldes 2014. aasta oktoobriga oli 3,9% kõrgemal, teatas ettevõte.
Oktoobris toimus Tallinnas korteriomanditega 738 tehingut, mida on 8,5% rohkem kui septembris ja 3,6% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Tallinnas langes keskmine pinnaühiku hind teist kuud järjes pärast augustis olnud tõusu ja sellele eelnenud neljakuulist langust. Võrreldes septembriga oli pinnaühiku hinnalangus 0,9% ja keskmine pinnaühiku hind oktoobris 1549 eurot ruutmeeter. Võrreldes eelmise aasta oktoobriga on pinnaühiku hind 6% kõrgem, kuid võrreldes hindade tipuga 2007. aastal 9,3% madalam. Kuigi Maa-ameti statistika näitab Tallinnas tervikuna pinnaühiku hinnalangust, ei ole see laiendatav kogu korteriturule ühtlaselt. Põhjuseks on tehingute struktuur.
Võrreldes eelmise kuuga tõusis keskmine pinnaühik hind oluliselt ainult Lasnamäe ja Kristiine linnaosas, vastavalt 3,7% ja 6,6%, mille põhjuseks olid tehingud keskmisest kallimate ja uute korteritega.
Suurim oli hinnalangus Pirital (3,5%), järgnesid Põhja – Tallinn (2,6%) ja Haabersti (2,4%). Hinnalanguse põhjuseks oli eelkõige tehingute vähenemine uute ja keskmisest kallimate korteritega. Võrreldes 2014. oktoobriga on kõikides linnaosades peale Pirita pinnaühiku hind tõusnud. Suurim on hinnatõus olnud Kristiines (16,5%), Mustamäel (7,7%) ja Lasnamäel (6,6%). Pirital oli hinnalangus 4,2%.
Kristiines on hinnatõusu põhjuseks tehingud uute ja keskmisest kallimate korteritega.
Tallinna korteriturgu tervikuna mõjutab uute korterite müügipakkumiste kasvav hulk, mis on peatanud vanemate korterite hinnatõusu. Viimase aasta jooksul on müügi- ja üüripakkumiste hulk liikunud tõusutrendis.
Tartus langes keskmine pinnaühiku hind võrreldes eelmise kuuga 12,7% (1140-le eurole), pärast eelmise kuu 8,6%-list tõusu ja Pärnus tõusis pinnaühiku hind 2% (881-le eurole) pärast septembris olnud 12,2%-list langust, mille põhjuseks oli tehingute struktuur.
Jõhvis ja Narvas keskmised pinnaühiku hinnad langesid ja olid vastavalt 248 ning 428 eurot ruutmeeter.
Seotud lood
Oktoobris Tallinnas müüdud korterite hinnavahe oli pea tuhandekordne. City24 andmetel müüdi odavaim korter Tallinnas 1000 eruoga ja kalleim 915 000 euroga.
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.